ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6057449
*
nr 605 7449
Spegel
Sekelskifte, höjd: 67
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 17:12:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 21:20:42
1
100 kr
18/10 16:36:17
2
150 kr
19/10 09:29:13
3
600 kr
19/10 12:34:48
1
400 kr
19/10 12:36:58
1
500 kr
19/10 16:18:52
2
600 kr
19/10 16:19:06
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 605 7449
Spegel
Sekelskifte, höjd: 67
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 21:20:42 | 1 | 100 kr |
18/10 16:36:17 | 2 | 150 kr |
19/10 09:29:13 | 3 | 600 kr |
19/10 12:34:48 | 1 | 400 kr |
19/10 12:36:58 | 1 | 500 kr |
19/10 16:18:52 | 2 | 600 kr |
19/10 16:19:06 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58